Още рецепти » Да сверим часовниците си

 Да сверим часовниците си

Ако искаме да сме перфектни във всичко, което вършим - учим, спим, работим, правим любов, и да извлечем максимална полза от усилията си, налага се да се вслушваме в биологичния си часовник. Дали обаче винаги е така?

8 ч

Време за любов. После непременно закусете добре, за да се заредите с енергия, която ще ви е крайно необходима през деня. Сега е и моментът без угризения на съвестта и без вреда за линията си да се поглезите с нещо сладко. Можете да си позволите бързи захари, доставяни на организма с конфитюр, мед, течен шоколад, но все пак е по-добре да заложите на бавните захари от пълнозърнестия хляб, овесените ядки, плодовете, които ще ви държат бодри чак до вечерта.

10-12 ч

Краткотрайната ви памет е в най-добрата си форма. С лекота запаметявате имена и телефонни номера, проявявате творчество и въображение в решаването на всички служебни задачи.

13-14 ч

След като се наобядвате, трябва да си починете, иначе тонусът ви рязко ще спадне. Почивката обаче не бива да е продължителна - най-много двайсетина минути, после със сигурност ще се почувствате освежени и готови за трудови подвизи.

15-17 ч

Ако се налага да тръгнете на път, направете го сега - способността ви да се концентрирате е най-висока, а реакциите ви са светкавични. Моментът е подходящ и за активно спортуване, тъй като координацията между мозъка и мускулите е оптимална.

17 - 20 ч

Задейства се дълготрайната памет, която ви помага да усвоявате знания и разнообразна по характер информация. Според психолозите именно вечерта е най-подходяща за подготовка за изпити, писане на домашни, преговаряне на уроците за утрешния ден.

20 - 24 ч

Подгответе се за една спокойна нощ. За целта вечеряйте леко и не се натоварвайте с интензивно спортуване, което ще повиши телесната ви температура и така ще ви попречи да заспите веднага. Легнете си при първите признаци на умора, иначе ще се наложи да стоите будни още 90 минути, докато настъпи следващият цикъл на съня.

2 - 4 ч

Трябва да се наспите добре, не да купонясвате до зори. Имайте предвид, че алкохолът започва да опиянява много по-бързо след 23 часа, и не попадайте в клопката му. Най-важното обаче е да не правите нищо, което изисква повишено внимание - да шофирате например, тъй като и интелектуалните, и психическите ви сили са изчерпани. Помнете, че именно в 3 часа посред нощ стават най-много катастрофи по пътищата.

Автор: Димитрина Даневска

Представяме Ви:

Фрикасета

Пиле фрикасе Прoдукти: 1 пиле, 60 г краве масло, 2-3 с.л. брашно, 2-3 жълтъка, 1 лимон, магданоз, сол. Нaчин на приготвяне: Нарязваме пилето на порции и го сваряваме в подсолена вода. Одтелно з...

Есенни грижи за моравата

Моравата винаги изисква повишено внимание, а през есента – особено, тъй като трябва да се подготви за зимата. Опадалите листа, като одеяло покриват моравата и затрудняват достъпа на светлина до трев...

Вашите предложения за постите

МАРИЯНА НИКОЛОВА, гр. ТРЯВНА Салата от лапад и киселец Прoдукти: 100 г листа от лапад, 30 г листа от киселец, 50 г ядки (бадеми, орехи или фъстъци) 15 мл олио, 20 г мед, моркови за украса. ...

Постни сармички

Зелеви сарми със зрял фасул Продукти за 4 порции: 1 средно голяма кисела зелка, 2-3 глави лук, 1 к.ч. ориз, 1 ч.ч. сварен зрял фасул, 2-3 с.л. олио, 1 ч.ч. зелев сок, черен и червен пипер. Нaч...

Начало