Още рецепти » 5 правила за обзавеждане на детската стая

 5 правила за обзавеждане на детската стая

Интериорът в детската стая играе наистина огромна роля за детето. От това колко е удобна и е приятно да се стои в нея, зависят желанието му за учене, интересите му и развитието на навиците и таланта му. Детската стая трябва да съчетава в себе си най-добрите условия за учене, почивка и сън.

1. Безопасност

Никакви остри и стърчащи детайли, в които детето да се удари или набоде. Мебелите трябва да бъдат екологични, най-добре дървени.

2. Спокойни тонове

Психолозите съветват да се използват топли и светли цветове в нюанси на жълтото, розовото и бледосиньо. Ярките, червени и виолетови оттенъци най-добре да се избягват.

3. Всичко - на ръка разстояние

Ако искате вашето дете да бъде самостоятелно, се постарайте така да поставите предметите в неговата стая, че то да има достъп до всичко.

4. Граница между “достатъчно” и “хаос”

Когато изобилието достигне критичната си точка, то се превръща в хаос. Живеейки в атмосфера на хаос, детето може да се чувства зле и даже да развие невроза.

5. Без вехтории

Често заради икономия на място възрастните оставят в детската стая дъски за гладене, шевни машини и даже хладилници. По този начин тя става като склад. На нито едно дете това не би му харесало.

Автор: арх. Таня Иванова

Представяме Ви:

Присаждане на калем – основни методи

Ако овошките, които отглеждаме, не ни удовлетворяват, можем да пресадим предпочитания сорт върху друго дърво. Присаждането става с пъпки или резници (калеми). Предимството на присаждането с калем се с...

Снегът пo раменете

В древен Китай лекували пърхота със смес от мед и оризово брашно. В средата на 19 век англичанките изплаквали косите си с подсолена дъждовна вода. Вече преполовихме първото десетилетие на новия век, н...

Лечебни свойства на динята

Изборът на този плод напомня за някакъв ритуал, а всъщност си е чиста лотария. Докато не разрежем динята, ние не знаем на какво сме попаднали - на анемичен и съвършено безвкусен екземпляр или на сочно...

Етъра - неподвластен на времето

Преди 47 години - на 7 септември 1964, на 8 км южно от Габрово отваря врати първият в България действащ музей на открито. Заслугата е на габровеца Лазар Донков, чийто барелеф е разположен в центъра на...

Начало