Лечебни рецепти » Неприятният дъх от устата

 Неприятният дъх от устата

Млад човек съм, скоро смятам да сключа брак, но имам голям проблем. Дъхът ми е неприятен, вземах лекарства, но без ефект. Посъветвайте ме какво да правя, за да се избавя и да се оженя щастливо?
Г. Ил. от Вр.


Лошият дъх от устата се среща често сред хората и се явява при почти всички заболявания и възпаления на гърлото, устата, носа, белия дроб, при стомашно-чревни заболявания, чернодробни, бъбречни, диабет и много други. Не само болести могат да причинят неприятния дъх. Той е доказателство за нередовно миене на зъбите. От традиционната медицина се препоръчват антибиотици и други фармацевтични препарати. Включването на билки ще ускори процеса на оздравяването.

Полезни рецепти:

• Взимат се 1-2 кристалчета калиев хиперманганат и се разтварят в хладка вода до бордолезов цвят. С този разтвор се прави гаргара на устата и гърлото 3 пъти дневно – сутрин, обед и вечер. Последната глътка от разтвора може да се изгълта. От него минава и стомашната болка, а може да се изплаква и носът. Гаргара се прави около 20 дни.

• Вместо калиев хиперманганат, който се купува от аптеката, може да се използва 1 голям въглен от липа или върба, който се вари 10 минути в 300 мл вода, след което водата се прецежда и с тази отварка се прави гаргара на устата и гърлото, както с калиевия хиперманганат.

• Вътрешно е полезно да се пие отвара от листата на черните боровинки – 1 с. л. листа в 500 мл вода се вари 10 минути. Приема се 3 пъти дневно – сутрин, обед и вечер по 1 чашка от 100 мл преди ядене.

• Може да се пие и отвара от росoпас или отвара от чубрица – като 1 с. л. стрита чубрица се вари в 500 мл вода около 10 минути, докато остане около 350 мл вода. Пие се по 1 к. ч. 3 пъти дневно.

Автор: Д-р Кирил ТАНЧЕВ

Представяме Ви:

Язваджиите да внимават с храната!

През периода по-сериозни проблеми от здравословно естество могат да имат страдащите от хроничен гастрит. Важно за тях е да ограничат консумацията на силни подправки, на пушени и пържени храни, а също ...

Възможни са отпадналост и стомашни проблеми

Ако в началото на периода се чувствате уморени, сънливи и с понижен жизнен тонус, причина за това ваше състояние може да бъде въздействието върху нервната ви система на луната, преминаваща през фаза н...

Горската ягода сваля кръвното

Лечебната част на растението (Fragaria vesca) са листата с дръжките. Използва се при хипертония, съдови смущения, главоболие, маточни кръвоизливи, стомашно-чревни възпаления, пясък и камъни в бъбрецит...

Биопрогноза за 27 март - 2 април

Цъфтежът на редица растителни видове вече създава сериозни здравословни проблеми на страдащи от сенна хрема. От полза при алергия, независимо от нейния произход, ще бъде приемането 1 – 3 пъти дневно н...

Начало