Тревният чим има редица предимства, които го правят толкова атрактивен и предпочитан при избора на метод за затревяване и създаване на тревен килим. Тези предимства са:
• незабавен резултат в изключително кратки срокове – на практика вие получавате трева в двора си само за един ден: при зачимяване ефектът е незабавен. Теренът се превръща в зелена морава веднага след полагането, което ви спестява много време, усилия и допълнителни разходи.
• полага се през цялата година, с изключение на периодите с много високи, или много ниски температури /тогава, когато земята е замръзнала и на практика чимът не може да се вади/. Това е изключително предимство, защото позволява реализирането на тревна площ във време, когато условията не позволяват засяване с тревни смески.
• качество - тревният чим е произведен само от квалитетни семена, с гарантирано качество, което от своя страна гарантира качеството на тревната покривка. Специалната технология на производство и ежедневната квалифицирана грижа в продължение на една година, скъсяват за клиентите дългия и труден път на създаването на тревната площ чрез семена.
• зелена площ без плевели – чимовете задушаватсемената на плевелите и последните трудно пробиват през тях. Ето защо при зачимяване плевели не се появяват в рамките на поне два сезона.
• устойчивост на отъпкване - използваните тревни смески гарантират това качество и възможна употреба дори седмица след полагане на тревните рула.
• сигурен успех - с полагането и монтажа на тревните рула само след седмица поливане вие имате морава, която като че ли е отглеждана на това място вечно.
Освен за цялостно изграждане, тревният чим има и други интересни приложения:
• успешно се използва при реконструкции на вече изградени тревни площи, които имат изхабени участъци: паркови и спортни терени, детски площадки, частни имения и дворове и др.
• тревният чим дава възможност за разработване на творчески решения при оформяне на различни типове пространства по време на панаири и изложения, автосалони, заснемане на филми и клипове, частни партита и др.
Основният начин за размножаване на палмите е чрез семена. При отделните видове срокът за поникване е изключително разнообразен. За едни може да е 14 дни, а за други - до 4 години. В периода от 1 до 5-...
За това растение се споменава дори в Библията. Плиний отбелязал с възторг, че в градините на Рим е израснала черница. Древните гърци я считали за най-разумното дърво, защото тя се разлиства по-късно о...
Галицата прилича на много дребен комар. Близо до растенията, в горния слой на почвата, където галиците живеят повечето време, зимуват ларвичките или какавидите. През пролетта излитат възрастните. Сами...
Нертерата, известна у нас с името „коралов мъх”, произхожда от Централна и Южна Америка. Родът съдържа 8 вида, от които се култивират два - нертера депреса и нертера гренадензис. Името на цветето на г...