Репичките имат много къс вегетационен период, стават готови само за 30-35 дни. Затова се отглеждат най-често преди или след основната култура. Възможно е да се засеят през първата половина на февруари или в началото на март. Много е подходящо да се сложат преди ранните домати.
За червените кореноплодчета подходящи са структурните рохкави, влагоемни почви. Добри резултати се получават и при отглеждането им на по-леки песъчливи почви. Тежките глинести не са подходящи, там репичките стават груби и лютиви.
Преди да се обработи почвата, се внасят фосфорни и калиеви торове. После се изорава или обръща на дълбочина 22-25 см при почви с по-лек механичен състав и 25-27 см при по-тежките.
Когато преди основната обработка са внесени фосфорни и калиеви торове, предвидени за доматите, допълнителни количества за репичките не бива да се дават.
На малки площи се правят лехи, широки около метър и с произволна дължина, разстоянието между тях е 50 см.
Препоръчваме ви някои от най-често използваните сортове: Сакса 2; Софийски превъзходни, Червени с бели опашки, Едри червени, Любими и Бисер.
Непосредствено преди сеитбата се тори с амониева селитра - дозата е 60 до 80 г на 10 кв. м. Ако това е пропуснато, може да се подхрани с азотен тор, когато е оформен първият лист.
Седумът, който произхожда от Китай и Япония, е познат у нас с името Дебела Мара. Месестите му стъбла достигат 55-60 см височина. Разклоняват се и оформят пищна туфа. По цялата им дължина срещуположно ...
Много хора отглеждат различни видове цитрусови култури в домовете си. Затова зимните грижи трябва да бъдат квалифицирани и навреме. Трябва да имате предвид, че цитрусовите растения се нуждаят от висок...
Розовата ябълка (Syzygium jambos, Eugenia jambos, Jambosa jambos) с нищо не напомня ябълката, нито по формата на дървото, нито по формата на своите плодове. Тя идва от Източна Индия. Дървото на розова...
Обикновенната краставична мозайка е вирусна болест, която напада растенията във всяка възраст. Признаците се появяват по младите листа, те са по дребни, грапави, мозаечно прошарени, завити по перифери...